Skok na obsah
[CNW:Counter] TOPlist

Komentáře k příspěvku
Kanada je nová ropná velmoc


[ 1 ] Vložil: Jirka – [ WWW ] – 4.8.2005 0:27

Pekne, techblog po dlouhem spanku ted docela jede. Bravo Martine!

[ 2 ] Vložil: Ramsoft – [ WWW ] – 4.8.2005 8:54

jojo velmi zajímavé čtivo. Nevíte jak je to s projektem http://www.autonavzduch.cz/ ?

[ 3 ] Vložil: Jamesek – 4.8.2005 10:13

Pěkné ...

jen dotaz: "Náklady na výrobu jednoho barelu ropy tímto způsobem jsou asi jen 10 dolarů". pro jeden barel ropy, je nutné vytěžit 2 tuny bitumenu

není to nějaké levné?

[ 4 ] Vložil: Martin – [ WWW ] – 4.8.2005 10:44

[1] To víš, snažím se vytvořit důstojné prostředí pro publikaci Tvého špičkového článku.

[2] Auto na vzduch je sice zajímavý projekt, ale neřeší problematiku nedostatku energetických zdrojů. Slačený vzduch, kterým má být toto auto poháněno se musí stlačit s využitím klasicky vyrobené energie, ale je to také řešení, když budeme elektřinu získávat z jaderných elektráren a obnovitelných zdrojů.

[3] Je to málo, ale když tuna uhlí stojí ještě méně, tak to určitě není nerálné. Část informací (včetně této) jsem čerpal z NG červen 2OO4. http://www.national-geographic.cz/detail.asp?id=613#tem4

[ 5 ] Vložil: Petr – 13.11.2005 14:05

Zdravím, dost dobře nechápu, jaký je smysl tohoto článku. Vždyť se tyto informace dají najít skoro všude, samozřejmě hovořím o zahraničních webech. Tak jaký je důvod? Cvičíte si překlady z angličtiny? Navíc některé z informací byly v době psaní tohoto článku až dva roky zastaralé, což je docela dlouhá doba, když vezmete v úvahu, že těžba z živičných písků jde v Albertě právě v posledních dvou až třech letech prudce nahoru. Ale jinak se to dá číst.

[ 6 ] Vložil: Martin – [ WWW ] – 13.11.2005 14:11

[5] Smyslem článku je přinášet informace čtenářům tohoto webu. Ne každý umí anglicky a i ten, kdo umí, si raději přečte výtah toho nejzajímavějšího z několika článků, než aby to sám hledal.

Je mi líto, že Vám článek nic nepřinesl.

[ 7 ] Vložil: Michala – 10.10.2006 16:44

no tak me se tenhle članek docela libi ,protože ten kdo chce v něm najde docela zajimavo i ja jsem v nem našla to co sem chtela vedet takže dik

[ 8 ] Vložil: Eda 13 – 31.7.2008 9:30

Martine děláš to dobře. Já jsem např. právník, ale původně jsem vystudoval techniku. Vyhovují mě stručné výtahy z technických temat. Udržuji si tak alespoň průřezově přehled o postupech v různých technických disciplínách nebo problematikách. Přesto, že jsem již x let profesně zaměřen mimo technickou oblast, domnívám se, že aktuální seriozní informovanost o průběhu probíhajícího technického /a nejen technického/ rozvoje je součástí průběžného vzdělávání. Takže ještě jednou: Velice Ti Martine děkuji. Přál bych si, aby mladých mužů tvého typu, /kteří vědí co chtějí a pokouší se to skutky, nikoliv kecáním, realizovat/ bylo v tomto státě čím dál tím více. Ať se Ti daří!


Přidání komentáře

Identifikace autora

Váš komentář

Nepoužívejte HTML značky, jen čistý text. URL začínající http:// nebo ftp:// budou zobrazeny jako odkazy. Odkaz na předchozí přidaný komentář vytvoříte tak, že do hranantých závore uzavřete jeho číslo - např. [3] vytvoří odkaz na třetí komentář.

Sledujte aktuální komentáře ve všech rubrikách pomocí RSS
Přímý link RSS 0.91 nezkrácené komentáře

Weblog pro ty, které zajímá věda a technika.