Skok na obsah
[CNW:Counter] TOPlist

Komentáře k příspěvku
ESA chce přistát na Marsu? – Spíš pohřeb


[ 1 ] Vložil: Tomas Hala – 7.2.2004 15:01

Ztrata pristavaciho modulu Beagle 2 nebyl zdaleka takovy neuspech, jaky z toho delaji media. Vypusteni pristavaciho modulu na povrch Marsu byl jen zlomek z cele mise evropske sondy Mars Express, ktera vsechny ostatni ukoly plni skvele a navic jiz prinesla nekolik zajimavych objevu (na rozdil od Spiritu a Opportunity).

[ 2 ] Vložil: Martin – [ WWW ] – 7.2.2004 15:21

Děkuji za doplnění.

Já netvrdím, že mise Mars Expressu je neúspěšná, jen se odvažuji říct, že ESA vypouští informace o Auroře nikoliv proto, že by se objevil nějaký průlom (jak finanční, tak technologický), ale proto, že chce pozornost médií také trochu přilákat i na sebe.

[ 3 ] Vložil: Tomas Hala – 7.2.2004 15:44

To je docela dobre mozne, protoze media se snazi vsugerovat lidem, ze Evropa a Amerika soutezi o dobyti Marsu a Evropa prohrala na cele care, coz je nesmysl. Zadny zavod se nekona a prinosne jsou pro nas kazde informace, at uz je nameri kdokoli. Nicmene sireni tohoto povedomi muze mit paradoxne i kladny ucinek, protoze treba na zaklade toho dostanou organizace jako je ESA ci NASA na pruzkum Marsu vice penez.

[ 4 ] Vložil: jirka – [ WWW ] – 14.2.2004 21:15

Mohu souhlasit s nazorem, ze potrebne a dobre jsou jakekoli informace, ale pokud je ten zacatek minen i tak, ze Evropa ma dobrou organizaci a dava na vedu a na vyzkum vesmiru dost penez a ze to nejsou lameri, tak to nesouhlasim. Evropa josu podle me fakt nuly. Nedavno nejakej Frantik "plakal" na Eronews, ze jim maka x tisic vedcu v USA a ze pokud to vedy nebudou rvat konecne penize, tak to bude jeste horsi. Proste nejlepsi vedci se na Evropu muzou logicky vybodnout.


Přidání komentáře

Identifikace autora

Váš komentář

Nepoužívejte HTML značky, jen čistý text. URL začínající http:// nebo ftp:// budou zobrazeny jako odkazy. Odkaz na předchozí přidaný komentář vytvoříte tak, že do hranantých závore uzavřete jeho číslo - např. [3] vytvoří odkaz na třetí komentář.

Sledujte aktuální komentáře ve všech rubrikách pomocí RSS
Přímý link RSS 0.91 nezkrácené komentáře

Weblog pro ty, které zajímá věda a technika.