Skok na obsah
[CNW:Counter] TOPlist

Komentáře k příspěvku
Více než rok bez příspěvku. Co se děje?


[ 1 ] Vložil: Erix – 11.4.2008 18:14

Neva, stále mám Techblog ve čtečce :-)

[ 2 ] Vložil: Pavlik – 12.5.2008 21:08

no pravdupovediac som tu uz pekne dlho nebol ale ocividne som nic nezmeskal.. ale tak nikdy nezaskodi pozriet aj starsie clanky (opakovanie matka mudrosti) a hlavne ked su celkom dobre pisane.. a inac vela stastia v dalsom zivote a dufam ze skoro nieco nove pribudne ;-)

[ 3 ] Vložil: Jiří Johan – [ WWW ] – 3.6.2008 15:47

Dobrý den pane Martine.[2]

Po delší odmlce jsem se podíval do Vašeho Techblogu a nalezl jsem tam kladnou odezvu na můj kratičký komentář zmiňující se o generátorech prostoročasů. Na projevený zájem Vám výše uvádím odkaz na web stránku kde, je stručný popis podstaty generátorů prostoročasů, ale existuje více mých článků a reakcí, které Vám najde Google, pokud zadáte heslo: generátory prostoročasů.

Zatím jsem zaznamenal jen málo čtenářů, kteří by nové pojetí prostoročasu si byli vůbec ochotní připustit, spíše se ohánějí tím stádním názorem uznávaných autorit, které omílají stále dokola, že, čas plyne..., přičemž je to holý a neprokazatelný nesmysl.

Pokud si přečtete moje dynamické pojetí prostoročasů, byl bych Vám, ale i ostatním čtenářům, kteří se s novým přístupem k definici času seznámí, vděčen, za jakoukoli otázku nebo i připomínku.V předchozích internetových diskuzích jsem musel spolknout i hrubé výbuchy zloby a vzteku.

Jiří Johan, Čas neplyne, čas se musí vyrábět.

[ 4 ] Vložil: chosse – 29.1.2010 23:05

Jiří Johan, Čas neplyne, čas se musí vyrábět.

A jestliže se vyrobí,pak tedy PLYNE? To se musí pohybovat,když plyne,vykazuje činnost,jak se to prokáže,že nějaký čas vůbec existuje?

[ 5 ] Vložil: chosse – 30.1.2010 11:22

Jsem přesvědčen,že čas vůbec neplyne,to co plyne je pohyb,ba dokonce tvrdím,že žádný není,to jen náš mozek vytváří z paměti iluzi času,každý snad ví,že z časového pohledu to co bylo před vteřinou už není,čas je jen v naší paměti,nikde jinde.

[ 6 ] Vložil: chosse – 17.2.2010 11:20

Vím,jak se prokáže reálná existence času.Je známo,že čas je složen z minulosti,přítomnosti a budoucnosti,minulost již není realitou a budoucnost ještě neproběhla,zbývá přítomnost a ta se neustále mění,tedy se pohybuje,říkáme,že čas běží,uvědomme si co běží či plyne nebo se i zastavuje, zrychluje,dilatuje atd.Ano jde o pohyb tedy energii,žádný čas.Nikdo nikdy neprokázal ani neprokáže reálnou existenci minulosti a bez reálné existence minulosti nemůže existovat ani reálný čas coby realita.Však úplně popřít existenci času také není možné,neboť je důležitou abstraktní součástí naší mysli,řekl bych přímo nezbytnou.A tak ponechme raději vše jak jest a neblbněme lidem hlavy různými paradoxy dvojčat,dilatacemi času,vztažnými soustavami či připitomnělém časocestovatelství,neboť vše jsou jen a jen triky s pohybem nebo naprosté nesmysly.


Přidání komentáře

Identifikace autora

Váš komentář

Nepoužívejte HTML značky, jen čistý text. URL začínající http:// nebo ftp:// budou zobrazeny jako odkazy. Odkaz na předchozí přidaný komentář vytvoříte tak, že do hranantých závore uzavřete jeho číslo - např. [3] vytvoří odkaz na třetí komentář.

Sledujte aktuální komentáře ve všech rubrikách pomocí RSS
Přímý link RSS 0.91 nezkrácené komentáře

Weblog pro ty, které zajímá věda a technika.