Skok na obsah
[CNW:Counter] TOPlist

Komentáře k příspěvku
Testování kvantové gravitace


[ 1 ] Vložil: Jiri Cech – [ WWW ] – 6.2.2006 0:54

Moc hezky clanek, smekam nad tvym vseobecnym prirodovednym prehledem.

[ 2 ] Vložil: Ten, co všemu rozumí – 6.2.2006 13:24

Článek je zajmavý, ale ohledně Teorie Všeho bych chtěl podotknout, že nám bude naprosto k ničemu.

Důkazem je např. tzv. Langtonův mravenec. Jedná se o myšlenkový experiment v nejjednodušším možném Vesmíru s nejjednoduššími možnými pravidly.

(Budete-li mít někdo zájem, napište mi na adresu d.duda@centrum.cz a já vám ho pošlu jakmile se k tomu dostanu.)

Abych to objasil: Prostředí je jen 2D pole čtverců, jejichž barva je jen bílá, nebo černá. Pravidla: vstoupí-li mravenec na bílé pole, přebarví ho a zahne doleva, na černém doprava (a taky přebarví). Po 10000 krocích začne dělat složité, ale organizované struktury, jejichž existenci se mi zatím nepodařilo z počátečních pravidel a podmínek matematicky odvodit.

[ 3 ] Vložil: Prokop Hapala – 7.2.2006 10:23

[2]Sice popravde receno nevim jak Langton MultiAnt souvisi s timhle clankem, ale diky za podnet, mam rad algoritmicke umeni :)

K clanku - Trochu me prekvapilo tema, techblog se mi libi dost tim ze je spise o "normalnich" technickych tematech ktere autor i ctenar v celku chapou a nepousti se do vagnich disputaci o kosmologii a podobne. Ale tahle informace formou kratke tiskove spravy je taky dobra. Moc toho nevysvetluje, protze to ani moc laicky vysvetlit nejde ale pritom informuje.

[ 4 ] Vložil: Martin – [ WWW ] – 7.2.2006 17:28

[3] Do vysvětlování jsem se nepouštěl, protože o v článku uváděných teoriích vím pouze to, že existují.

[ 5 ] Vložil: Berik – 7.2.2006 22:34

[2] Možná tady: http://www.imega.cz/langtonant/

[4] Píšeš velmi dobře.

[ 6 ] Vložil: Olaf – [ WWW ] – 1.4.2006 21:00

Shodou okolností jsem právě teď psal stejný článek. :-) Chtěl jsem v Googlu vyhledat více infa a hle, jsem tady. Hezké stránky, jen malá připomínka k článku. Finalní teorie, tedy teorie všeho, a kvantová teorie gravitace jsou dvě naprosto odlišné věci. Ano, smyčková kvantová gravitace (QLG) je jednou z kandidátek na kvantovou gravitaci, ale není a nikdy nemůže být teorií všeho, neboť její autoři v teorii všeho ani nevěří. Na druhou stranu superstrunová teorie/M-teorie nejen že popisuje gravitaci v jazyce kvantové teorie pole, ale k tomu ještě pojímá pod svou střechu všechny ostatní síly i hmotu vesmíru. Můžu doporučit článek

http://natura.baf.cz/natura/2004/6/20040604.html

kde je o smyčkové gravitaci trochu víc.

Mnoho fyziků se pokoušelo najít dualitu mezi strunovou/M-teorií a QLG, ale spousta z nich to vzdala, jelikož je skoro jasné, že tyto dva rámce mají společného pramálo a jeden z nich, či oba, musí být špatně. Vzhledem k tomu, kolik nových výsledků přinesla strunová teorie a vzhledem k tomu málu, co vyplunulo ze smyčkové kvantové gravitace, se většina teoretiků klaní k možnosti, že QLG je scestná.

Olaf

[ 7 ] Vložil: Martin – [ WWW ] – 1.4.2006 22:37

[6] Děkuji za velmi zajímavý a přínosný komentář.

[ 8 ] Vložil: Navrátil Josef – 23.12.2006 12:34

Jsem toho názoru – a ten je néé můj přímo, ale je podle toho co jsem četl já – že scestné myšlení má pan Olaf, který neví co mluví když říká, že : “Vzhledem k tomu, kolik nových výsledků přinesla strunová teorie a vzhledem k tomu málu, co vyplunulo ze smyčkové kvantové gravitace,…“ neví proto, že neukázal ony >nové poznatky<, které už strunová teorie přinesla, a neukáže je, protože ona nepřinesla krom hypotetických vizí žádné poznatky, natož nové.

[ 9 ] Vložil: Jiří Řičař, Mgr. – [ WWW ] – 21.4.2007 21:37

Teorie všeho ..... jestliže zmizí vše, co má jakýkoliv tvar (myšlenka, obraz, vjem, pocit atd.), jediné, co zůstává, je Bůh ... respektive Absolutno, tedy Věčně přítomné Vědomí Já, tady a teď. Jde v podstatě o zákon negace, kdy Pozorovatel Pozorovatele není nihilistické Nic, nýbrž jde o obsažné Absolutní Bytí Vědomí Tady a Teď, Okamžik Věčnosti, lépe, Věčnou Přítomnost, tedy negace negace - jestliže zmizí vše je negace, její negací dostáváme jediné, co zůstává, Já. Teorie všeho, dámy a pánové, je tedy otázkou empirie meditačního vědomí a precizní matematicko-fyzikálně-filozofické formulace podstaty našeho vlastního individuálního bytí. Dosti schizofrenní, že ?

[ 10 ] Vložil: we just did 46 hat – [ WWW ] – 15.3.2021 9:46

I know this website presents quality dependent content and other information, is there any other website which gives these stuff in quality?|

[ 11 ] Vložil: fathor shirt – [ WWW ] – 22.3.2021 14:11

I have been browsing on-line more than three hours lately, but I by no means found any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me. In my view, if all website owners and bloggers made just right content as you did, the internet shall be much more helpful than ever before.|

[ 12 ] Vložil: johnanz – [ WWW ] – 9.11.2021 3:01
[ 13 ] Vložil: kevin durant – [ WWW ] – 9.2.2022 19:02

Thank you for your entire work on this web page. Kim delights in making time for internet research and it's simple to grasp why. A number of us hear all of the dynamic form you offer great secrets by means of your web blog and as well as welcome contribution from others on that theme and our princess has always been discovering a great deal. Take advantage of the remaining portion of the new year. You're the one doing a useful job.


Přidání komentáře

Identifikace autora

Váš komentář

Nepoužívejte HTML značky, jen čistý text. URL začínající http:// nebo ftp:// budou zobrazeny jako odkazy. Odkaz na předchozí přidaný komentář vytvoříte tak, že do hranantých závore uzavřete jeho číslo - např. [3] vytvoří odkaz na třetí komentář.

Sledujte aktuální komentáře ve všech rubrikách pomocí RSS
Přímý link RSS 0.91 nezkrácené komentáře

Weblog pro ty, které zajímá věda a technika.