[1] Díky za komentář. Jsem velmi rád, že rýpeš.
Na základě Tvých dvou údajů jsem taky počítal a vyšlo mi, že by stačilo asi 0,02 g vodíku, který by zabral asi 0,23 dm^3 (nestlačený). S lithiem by to dohromady bylo necelých 0,1 g LiH. Věřím, že jsem se zásadní chyby nedopustil. Informaci ve článku jsem čerpal z jmenovaného seriálu BBC.
me vyslo 7,4 kg LiD pri 100% ucinosti spaleni v 0,5Mt TNT bombe ktera se pouziva ve vyspelych americkych MIRV systemech
LiD->2He (22,4e6 eV) = 3,6e-12 J = 2,16e12 J/mol = 270e9 J/g
0.5Mt TNT = 2e15 J
(270e9 J/g) /(2e15 J) = 7407g
take se s oblibou udava ze Uran je asi 30 milionkrat vyhravnejsi nez uhli, vodikova fuze pak 100 milionkrat, tedy (co si tak pamatuju spalne tepla) 300 milionkrat vyhrevnejsi nez TNT, tedy kilo H je asi 300kt TNT, no zbrojarske LiD ma 8x vetsi molarni hmotnost, takze tech 7kg LiD = 500kt TNT celkem odpovida
[3] Počítáš přesně. Přepočítal jsem to a vyšlo mi to stejně jako Tobě. Myslím, že bych měl se sebou něco dělat.
ale ono de taky o to ze velka cast energie ve vodikovych bobach je stepna, je todis docela obtizne dostatecne stlacit velke mnozsvi paliva, znacne mnozstvi energie v modernich bobach pochzi z 238U plaste (tercialni stupen), ktery je ozarovan rychlymi neutrony z fuzniho sekundarniho stupne, presto ale verim ze se naloz LiD pohybuje v radech kg
tim se moderni bomby dost podobaji prvnim H-busted bombam ktere mely jen zvysit ucinost klasice stepne bomby
btw. zrovna shanim libovolne zdroje o pokrocile technologi jadernych zbrani, snad ani ne tak o jejich jaderne fyzici jako spise o tzv. "Effect technology" cili o efektech vznikajicih kdyz se vysoce koncentrovana energie siri nehomogenim prostredim..kdyby jste o necem vedel prosim dejte vedet :)
-- Komentář smazán --
Vysvětlení na požádání martin.srubar@gmail.com
AFAIK se elektrarny na biomasu pouzivaji v Rakousku nebo Nemecku. Ale zatim jen jako experimentalni projekty, na (bio)masove vyuziti se teprve ceka :-)
[3] ad ucinky explozi, zkute:
Je to sice "jen" klasickych trhavinach, presto poucne a psano lidmi "od fochu". Asi pred rokem tam byl dobry clanek o ucincich vybuchu pod vodou na zive organismy(ryby, potapece...), coz je ono nehomogenni prostredi(voda+ryby). Snad pujde dohledat.
Jo Rusove pry vyrobili bombu, ktera byla skoro ciste(~95%) termonukleaarni(pise se o tom v prvnim okazu z meho predchoziho komentare[1])
Hello,
0day Club Electro LIVE-SETS, Music Videos: http://0daymusic.org
Hardstyle, Hardcore, Lento Violento, Italodance, Eurodance, Hands Up
Regards,
0DAY Music
Äîěŕříčé ěŕńňĺđ íŕ äîě Đîńňîâ-íŕ-Äîíó https://muznachas.000webhostapp.com/
Paragraph writing is also a fun, if you be acquainted with afterward you can write or else it is difficult to write.|
Howdy! Someone in my Myspace group shared this website with us so I came to check it out. I'm definitely loving the information. I'm bookmarking and will be tweeting this to my followers! Wonderful blog and excellent design and style.|
Hello,
New music download: https://0daymusic.org
MP3/FLAC, Label, LIVESETS, Music Videos, TV Series.
Best regards,
0day MP3s
drug testing lab code re2 https://huzzaz.com/collection/drug-testing xbmy
Hello,
FTP service is a community for DJs https://0daymusic.org fans that help you gain full access to exclusive electronic music.
0day Team.
Sledujte aktuální komentáře ve všech rubrikách pomocí RSS
Přímý link RSS 0.91 nezkrácené komentáře
Martin Šrubař © 2003 - 2022
Kontakt | O autorovi | Redakční systém
vim ze rypu, ale ve vodikove bombe je toho vodiku trosku vic.
Typicka energie uvolnena pri vybuchu je hrubym odhadem tak 100 000TJ (http://hypertextbook.com/facts/2000/MuhammadKaleem.shtml)
slocenim dvou jader dostaneme rekneme tak 10MeV (http://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_fusion#Important_fusion_reactions)
Jeste je dobre vedet, ze v bombach neni vodik, ale deuterid lithny - pouzitelna jadra jsou tam dobre namackana a nemusi se to chladit az na par K. Takze, pokud jsem se nekde neseknul, vychazi to tak na desitky kil toho deuteridu v bombe(ne vsecno se spotrebuje)
A diky za clanek:)