Skok na obsah
[CNW:Counter] TOPlist

Komentáře k příspěvku
Mýlí se Galileo i Einstein?


[ 1 ] Vložil: Jiří Johan – [ WWW ] – 25.11.2007 17:16

Zaujala mne otázka Mýlí se Galileo i Einstein ?

Chceme-li na ní odpovědět alespoň částečně, je předem nutné si ujasnit takovou triviální věc jako je čas. V tom neměl jasno ani Galileo ani Einstein, neboť oba pokud se nějak vyjadřovali o čase, pak pouze jako o samostatném parametru, čtvrtém rozměru.

Nemá v tom jasno každý, kdo si myslí, že čas plyne, a někde se zkracuje (prodlužuje).

Čas samostatně neexistuje, je nedílnou součástí prostoročasu. Prostoročas se musí neustále vyrábět. Není to nějaké zakřivené prostěradlo, po které sklouzávají vesmírná tělesa.K výrobě prostoročasů jsou tzv. generátory prostoročasů. Einstein chápal čas odděleně od prostoru, proto si mohl mylně myslet, že čas může dilatovat. Ani plynutí, ani dilatace času nelze prokázat. V tom se Einstein skutečně mýlil.Přesnější je dynamická definice času popsaná v teorii o generátorech prostoročasů, které jsou jediným spojovacím článkem všeho, co je ve vesmíru.

[ 2 ] Vložil: Martin – [ WWW ] – 27.11.2007 14:40

[1] Děkuji za velmi zajímavý komentář. Máte k dispozici zdroje (publikace v odborných časopisech), které hovoří o této teorii? Mi se bohužel žádné informace o generátorech prostoročasů v důvěryhodných zdrojích nepodařilo zaznamenat.

[ 3 ] Vložil: JN – 21.2.2008 16:21
[ 4 ] Vložil: – 23.1.2010 13:58

Mýlil se nejen Enstein,jestliže čas plyne,běží,zastavuje se,dilatuje,pak se snad pohyboval,o čem to tedy mluvíme,o čase nebo o pohybu.Co se vlastně zastavuje při rychlosti c? Celý vesmír? Nebo vnímání pozorovatele?Jaký čas?Co to vlastně je? Nebo snad pojem pohyb a čas je to samé? Nějak nám tu Velký chytrolín Enstein zapoměl ke svým blábolům zanechat DEFINICI ČASU.

[ 5 ] Vložil: superbeets review – [ WWW ] – 16.1.2021 14:07

Hurrah! In the end I got a webpage from where I know how to really obtain valuable facts regarding my study and knowledge.|

[ 6 ] Vložil: we just did 46 hat – [ WWW ] – 15.3.2021 3:10

I am curious to find out what blog system you have been using? I'm experiencing some minor security problems with my latest site and I'd like to find something more secure. Do you have any recommendations?|

[ 7 ] Vložil: fa thor t shirt – [ WWW ] – 20.3.2021 3:46

Excellent post. Keep posting such kind of information on your blog. Im really impressed by your blog.

[ 8 ] Vložil: Marcell Delva – [ WWW ] – 6.5.2021 11:26

Quality posts is the key to invite the people to go to see the web site, that's what this site is providing.|


Přidání komentáře

Identifikace autora

Váš komentář

Nepoužívejte HTML značky, jen čistý text. URL začínající http:// nebo ftp:// budou zobrazeny jako odkazy. Odkaz na předchozí přidaný komentář vytvoříte tak, že do hranantých závore uzavřete jeho číslo - např. [3] vytvoří odkaz na třetí komentář.

Sledujte aktuální komentáře ve všech rubrikách pomocí RSS
Přímý link RSS 0.91 nezkrácené komentáře

Weblog pro ty, které zajímá věda a technika.