Skok na obsah

Techblog > Ostatní věda > Střed Země a DNA z otisků prstů

[CNW:Counter] TOPlist
1. 9. 2003 - Ostatní věda

Střed Země a DNA z otisků prstů

Cesta do jádra Země se jmenuje starší článek na Aldebaranu. Popisuje podrobně, jak by bylo možné vyslat sondu do tekutého jádra Země. Využilo by se pro to sto miliónů kilogramů roztaveného železa, do kterého bychom "hodili" odolnou sondu. Ta by s povrchem komunikovala pomocí zvukových vln. V pevných látkách se zvuk šíří lépe než ve vzduchu.

Původně jsem chtěl odkázat na článek Zaprášený Vesmír, ale nepochopil jsem, o co v něm jde, tak jsem zvolil cestu menšího odporu.

Na Scienceworldu vyšel článek Skener určí DNA z otisků prstů. Určení DNA by mělo být velmi rychlé (15 minut oproti dřívějším osmi hodinám) a jednoduché, což by usnadňovalo práci policii, případně celníkům. Otisk prstu by mohl být až rok starý. Protože soud USA už jednou označil otisky prstů za nedůvěryhodné (rozsudek potom zrušil), mohl by je "otisk" DNA v budoucnu nahradit.

Napsal Martin Srubar v 19:50 | Komentáře (0)
Dočetli jste článek? A co nyní?
Pokračujte třeba čtením starších či novějších článků na obdobná témata v této rubrice.

Starší příspěvek: Země plná robotů
Novější příspěvek: Evoluce vs. kreace (Update)

Nebo se podívejte na titulní stránku, co je nového. > Přejít na titulní stránku
Pokud máte čas a chcete si počíst, doporučuji archív. > Přejít na archív
Jestli vás zajímá něco konkrétního, vyhledejte si na Techblog.cz právě to své téma.

Weblog pro ty, které zajímá věda a technika.

Téma…

Časopis 21. století

Časopis 21. století
Časopis 21. století je nejznámější a nejoblíbenější vědecko-technický časopis. Na čem je ale založena jeho popularita? Z velké části jsou v něm obsaženy nesmysly. Jde o záměr nebo je to pouze neschopností autorů? Upřímně řečeno, co by odborník získal tím, že by v něm publikoval?
13. 8. 2004
Speciály…

Energetická krize

Energetická krize
Za dveřmi je energetická krize. Co budeme dělat, až dojde ropa a další fosilní paliva? Sledujte vývoj alternativních druhů energie a pohonů a hledání nových ropných nalezišť.