Skok na obsah

Techblog > Osobní > Big Brother a VyVolení

[CNW:Counter] TOPlist
31. 8. 2005 - Osobní

Big Brother a VyVolení

Dvě neuvěřitelně populární reality show ovládají média dnešních dnů. Každého zajímá, jestli se někdo už nesprchoval nahý a kdo s kým peče. Připadá vám snad sprchování bez oblečení tak neobvyklé? Já osobně se v plavkách nikdy nesprchuji.

Nejstarší Big Brother

Big Brother - logo
© CET 21, s. r. o.

Původní reality show tohoto typu byl Big Brother. Pojmenování si odnesl z románu George Orwela 1984, ve kterém předpověděl celosvětové sledování každého jedince Velkým bratrem. Ten by o vás věděl všechno. Vy také chcete o soutěžících vědět všechno. Takže na Velkého bratra nekoukáte. Vy se jím přímo stáváte.

Všimněte si zejména, jakou moc mají peníze. Jak lidé ze sebe dělají to, o čem si myslí, že by skutečný Big Brother – tedy divák – chtěl vidět. Diváci jsou ti, kteří ve svém důsledku dávají peníze soutěžícím. Je krásně vidět, že peníze nemají žádnou hodnotu, ale obrovskou moc. Moc mají proto, že ovládají lidi a mohou je donutit k čemukoliv. Hodnotu samy o sobě nemají, protože kterýkoliv z výherců bude do dvou let po výhře tam, kde byl předtím, nebo mu bude ještě hůř. Těm, kterým neumí s penězi nakládat, čili nejsou vyvolení, nepomohou ani miliónové výhry.

Noví VyVolení

VyVolení - logo
© FTV Prima, s. r. o.

Maďarská televize se nenechala zastrašit velikostí západní televize a vytvořila svou vlastní reality show VyVolení. Přiznám se, že netuším, jaký je mezi Big Brother a VyVolenými rozdíl, protože jsem bohužel ani jeden díl těchto her neviděl, ale nepředpokládám nic zásadního. Líbí se mi odvaha Maďarů, protože patentovat si nějakou hru chce drzost – je to totéž co se Superstar. Myslím, že si nechám patentovat šachy, budu za každou proběhlou hru na světě vybírat 10 eurocentů a budu mít tolik peněz, že se Big Brother a VyVolení budou moci jít zahrabat spolu s řádkou dalších reality show.

Vykašlete se na reality show

Vykašlete se na sledování reality show v televizi. Žijete ve své vlastní reality show. Sprchujete se nazí, vidíte mnohem hezčí dívky nahaté, můžete si na ně sáhnou, prožíváte mezilidské vztahy; tak proč na to koukat? Big Brother a Vyvolení skončí, ale vy budete ŽÍT dál. Jestli si to uvědomíte, můžete být skutečně vyvolení.

Přečtěte si raději o něčem, o čem se vám ani nezdá, k čemu se nemáte v běžném životě šanci přiblížit ani na dohled:

Napsal Martin Srubar v 12:38 | Komentáře (76)
Dočetli jste článek? A co nyní?
Pokračujte třeba čtením starších či novějších článků na obdobná témata v této rubrice.

Starší příspěvek: Týdenní přestávka
Novější příspěvek: Proč eBay koupila Skype doopravdy

Nebo se podívejte na titulní stránku, co je nového. > Přejít na titulní stránku
Pokud máte čas a chcete si počíst, doporučuji archív. > Přejít na archív
Jestli vás zajímá něco konkrétního, vyhledejte si na Techblog.cz právě to své téma.

Weblog pro ty, které zajímá věda a technika.

Téma…

Časopis 21. století

Časopis 21. století
Časopis 21. století je nejznámější a nejoblíbenější vědecko-technický časopis. Na čem je ale založena jeho popularita? Z velké části jsou v něm obsaženy nesmysly. Jde o záměr nebo je to pouze neschopností autorů? Upřímně řečeno, co by odborník získal tím, že by v něm publikoval?
13. 8. 2004
Speciály…

Energetická krize

Energetická krize
Za dveřmi je energetická krize. Co budeme dělat, až dojde ropa a další fosilní paliva? Sledujte vývoj alternativních druhů energie a pohonů a hledání nových ropných nalezišť.