Techblog - Články - Poslední komentáře

Skok na obsah

Techblog > Články > Komentáře

[CNW:Counter] TOPlist

Posledních 20 komentářů rubriky
Články

3.6.2013 12:08 – albert komentuje příspěvek
Časopis 21. století

21.století byl svého času zajímavý časopis, do kterého jsem měl možnost též přispívat. Postupem času se z něj stal obrázkový časopis s množstvím balastu, jež často nesměřuje k podstatě věci. Proto jsem přesedlal na wm magazin

Přidej komentář
17.6.2008 21:29 – krakhen komentuje příspěvek
Časopis 21. století

Je to pravda ten článek. Někdy si říkám, �e jde o takový Blesk mezi \"vědeckými\" časopisy. Naprosto lákavý nadpis ve smyslu \"vědci vyrobí lidské oko\" a podobně. Dále se dočítám, �e pouze jakýsi americký odborník předpovídá budoucnost a vysvětluje známé věci, které nemají úroveň. Jen občas za čas tam mělo něco úroveň. Samozřejmě nerozumím v�emu, ale články k tématům o kterých něco vím mě velmi zklamaly.

Přidej komentář
21.11.2007 22:45 – al-ash komentuje příspěvek
Časopis 21. století

uplny souhlas s [19]. VTM jsem si pravidelne kupoval cca 3 roky a bylo opravdu skvělé...myslím, že se zpotvořilo současně s tím, jak dostalo kvalitnější papír a tužší obálku...co sem si bohužel jedno koupil, tak teď je napchané nejnovějšíma mobilama atd. 21. století jsem párkrát taky četl (rozdávává se někdy na různých vědeckopopularizačních akcích pořádaných třeba Akademií věd Čr...taky dost smutné).

Co sem párkrát četl Scientific American, tak ten mi připadal dost dobrý...ale tipuju že bude dražší.

V každém případě 21.stoeltí svoji niku má (stejně jako ji má Blesk a i když mi takovýhle bulvár připadá šilený, tak chápu že hodně lidí si ho kupuje jako relaxaci). Takže se najdou i lidi, kteří kupují 21. století a rozhodně si nemyslím, že by to byli blbci...pro někoho může být scientific american už moc odborný (i když hlavní problém je, že ho asi skoro nikdo nezná a taky dost velké problémy, které byly a nejspíš pořád sou s českým distributorem)..21.století má taky plno obrázků;)

Jediné co mi fakt vadí je, že 21. století o sobě prohlašuje, jak je vědecké, poučné atd...takže lidi (jako já) ho koupí nebo jim ho někdo koupí (a je to ztráta peněz), nebo rodiče to kupují svojim dětem (a děti nemají moc na výběr). Nad to, že "Blesk doplňuje vzdělání a přínáší info, které všechny ostatní média nemají odvahu zveřejnit" se povznesu:), ale obdobná lež u 21. století mi vadí.

Přidej komentář
24.9.2007 16:35 – Unknow komentuje příspěvek
Časopis 21. století

Napsala redaktorka Petra Soukupová : Kristova noho, běžte už s tím uraženým egem někam do hajzlu. Jistě jste si všiml, že jsem kromě vaší obranné reakce proti urážení smazala i ten první příspěvek. Že tu jsou ponechány některé příspěvky už rok, co hanobí důstojnost člověka, které tu nemaji co dělat ( jako ten Hitler a vytrčený vocas), není v důsledku mojí amorální zvůle, ale nedokonalostí redakčního systému. K některým starším příspěvkům se prostě nedostanu…a tak ať tam ten Hiler a jiné fotomontáže se stojícím pérem jsou, no. A všimnete si prosim, že tu jsou demokraticky ponechány a nemazány i Vaše obranné příspěvky psané vaší klávesnicí. Takže než si zase ve vašem geniálnim mozku vyplodíte nějakou konspirační teorii o údajných pomlouvačích co Vás už rok zde na fórů údajně napadají, raději jej zkuste používat alespoň trochu logicky.

A můžu vás ujistit, že nejsem správcem systému, kdybych byla správcem systému, zavedu tu minimálně dočasně na věčné časy zákazy přístupu pro některé uživatele, jako Vy, kteří si diskuzi o časopisu a věde pletou s pískoviťěm, kde si malé rozmazlené děti nadávaji za to, kdo má kým vic pošlapaných báboviček, víc poflusaný ksich urážkami, nechutnostmi a nepřestává s tím protivným oplácením. Hail.

Přidej komentář
28.3.2007 12:57 – Mark komentuje příspěvek
Časopis 21. století

Vazeni, podle me je tato diskuze zbytecna. Kdo ma rad 21. stoleti, tak si ho kupuje. Tzn. ze ho ma "rado" mnohem vic lidi...

Vite, zcela opomijite jeden fakt. Clanky o teto tematice nemuzou byt proste idealni, jak uz tu nekdo psal, nejsou vsichni tak genialni (tedy krome vas).

Jednou jsem si koupil VTM, rok zpet.

Muzu vam to klidne i dokazat, ale gramaticke chyby v casopisech opravdu nesnesu, pac jsem student Pedaku. Takze asi tak.

Rad si prectu 21, ale na zahranici (USA) to nema

Přidej komentář
23.12.2006 11:50 – Navrátil Josef komentuje příspěvek
Časopis 21. století

Podle mého názoru není až tak důležité „jak staré“ jsou informace, z čehož pak plynou ony „hluboké pravdy“ v obsahu článku, „vědeckost či blábolovitost“ v textu. I bez pana „kritika-boha-hodnotitele“ KERIMA, co si přijde do 21.století plivnout, se mění dnes rychlost poznání ve vědě sama dost rychle, že co platilo před deseti lety dnes neplatí. Proč tety spílat populárnímu časopisu, že v článcích „blábolí nesmysly“…dnes ? Co bylo pravdu před 10-20 lety je i ve vědě nesmyslem. Pak i v tom článku v časopisu 21.století. Kde bere takový kritik „nejčerstvější pravdu Pravdy“, aby mohl sám vyslovit „soud-odsouzení“, že 21.století v „tom-a-v tom“ článku blábolí ? Takový kritik by musel znát opravdu super-čerstvou informaci … a i ta možná není „pravdivá“ – a jak to ví kritik KERIMA, že superčerstvá světová informace kterou“někde“ polapil pravdivá je ?, anebo že se na ní nezmění světový názor za pár let. ? Články v časopise týkající se vědy, není až tak nutné precizovat do podoby „totální“ pravdy, v čase = teď, jen proto, že sem přijde naivní a hloupý „vulgární kritik“ co honem přispěchá říci : blábolíte ; za 2 roky že už neblábolíte, ; za 5 let a už blábolíte a za 10 let no blábolíte částečně…Myslím, že ten „kritik“ je hloupý vševěd.A myslím, že časopis populární, co si vzal za úkol informovat o vědě, co se v ní děje, má především ten význam a smysl, že vůbec ukazuje trendy vědy, trendy myšlení vědců v rozmanitých oborech a trendy ukazovat podněty k dalšímu zamýšlení se nad přírodou, i odborníka i laika, a né striktně podávat „pouze pravdu neblábolovou“…Ne, časopis tu není pro to, aby psal „totální pravdu“ pro pana „šťourala“, který bude chodit a pouze vulgárně hanobit „bulvárnost obsahu“, potažmo redaktory.

Přidej komentář
13.11.2006 18:29 – vd komentuje příspěvek
Časopis 21. století

A co si takhle zaplatit clenstvi v IEEE. Budete pak dostavat casopis, ktery vas odbornosti primo dorazi. Bohuzel nepokryje asi vsechny temata. Naopak, pokryje jich dost malo, ale zato hutne.

Přidej komentář
18.10.2006 21:26 – Kap.r komentuje příspěvek
Časopis 21. století

a ještě něco..docela v poho je číst diskuze na 21.stoleti.cz...ne jak tady...tam se člověk něco dozvíí!!!:) zdravím

Přidej komentář
18.10.2006 20:56 – Kap.r komentuje příspěvek
Časopis 21. století

no, něktéré příspěvky celkem husté:)), je fakt že v tom časopise, četl jsem ho zatím jednou takže nemůžu moc hodnotit, myslím 21.století, je moc od všeho, trochu nepřehledný ale čtu ho poprvé, a nejsem moc odborník..ale líbí se mi některé články a dokážu si vybrat co mě zajímá, nečtu všechno....asi tak, 100+1 su pujčuju v knihovně..až budu mít poznatky nebo najdu chybu ozvu se!!!...

Přidej komentář
6.10.2006 23:34 – Károš komentuje příspěvek
Časopis 21. století

No nevím, 100+1 jsem pravidelně odebíral a odradily mně naprosto nepřesné překlady. Pokud si někdo v jasných souvislotech plete miliardu, milion a bilion, tak se má někoho zeptat. K 21.století mohu uvést, že v článcích z oborů, kterým snad trochu rozumím( astronomie a pohonné jednotky), jsem závažné chyby nenašel.

Přidej komentář