Skok na obsah

Techblog > Ostatní věda > Nová vojenská technika – pozdě, ale přece

[CNW:Counter] TOPlist
11. 6. 2003 - Ostatní věda

Nová vojenská technika – pozdě, ale přece

Za válku 21. století bylo označeno obsazení Iráku spojenci. Měl to být střet moderní americké armády (21. století) a zastaralejší Irácké (20. století). Nechci rozebírat, jak pro koho válka dopadla a ani její další dopady. Zaujal mě už cca dva měsíce starý článek na Akademonu – Irácká válka: prezentace armády pro 21. století? Velmi zajímavý je komunikační systém, kterým se dorozumívají posádky tanků, vrtulníků a dalších mobilních prostředků, a který umožňuje dokonce přenos obrazu. Také by vaší pozornosti neměla uniknout bezpilotní bojová letadla a kompozitové keramické pancíře tanků. Závěrečný "pokec" o obleku, který by měl zestonásobit sílu člověka, beru jako hudbu vzdálenější budoucnosti. Dovedete si představit, kdyby takový oblek "zabral" v trochu jiném směru, než by voják chtěl? Mohla by z toho vzniknout unikátní zlomenina všech kostí v těle. :-)

Napsal Martin Srubar v 21:08 | Komentáře (0)
Dočetli jste článek? A co nyní?
Pokračujte třeba čtením starších či novějších článků na obdobná témata v této rubrice. Nebo se podívejte na titulní stránku, co je nového. > Přejít na titulní stránku
Pokud máte čas a chcete si počíst, doporučuji archív. > Přejít na archív
Jestli vás zajímá něco konkrétního, vyhledejte si na Techblog.cz právě to své téma.

Weblog pro ty, které zajímá věda a technika.

Téma…

Časopis 21. století

Časopis 21. století
Časopis 21. století je nejznámější a nejoblíbenější vědecko-technický časopis. Na čem je ale založena jeho popularita? Z velké části jsou v něm obsaženy nesmysly. Jde o záměr nebo je to pouze neschopností autorů? Upřímně řečeno, co by odborník získal tím, že by v něm publikoval?
13. 8. 2004
Speciály…

Energetická krize

Energetická krize
Za dveřmi je energetická krize. Co budeme dělat, až dojde ropa a další fosilní paliva? Sledujte vývoj alternativních druhů energie a pohonů a hledání nových ropných nalezišť.