Skok na obsah

Techblog > Ostatní věda > Čtyřnásobná kapacita akumulátorů

[CNW:Counter] TOPlist
10. 4. 2003 - Ostatní věda

Čtyřnásobná kapacita akumulátorů

Jednoduchou záměnou elektrod v současných akumulátorech je možné dosáhnout až čtyřnásobné kapacity. Jde o Lithium-Iontové a Lithium-Polymerové akumulátory. V současnosti se používají elektrody z uhlíku. Ty by měly být nahrazeny elektrodami kompozitovými, kde by se k uhlíku přidal ještě křemík, který má větší schopnost akumulovat náboj. Celá elektroda nemůže být pouze z křemíku, protože by akumulátor měl poté jen malou životnost. Výhodou tohoto postupu zvýšení kapacity akumulátoru je, že se nahradí pouze materiál elektrod, takže výrobní náklady by měly být přibližně stejné. Horší je to s proudovou zatížitelností, která je u těchto akumulátorů ve srovnání s NiCd akumulátory stále malá a vylepšení elektrody tomu IMHO nepomůže, protože při stejném tvaru elektrody zůstane plocha pro výměnu náboje stále stejná. Informace jsem částečně čerpal z článku Kompozitní anoda zvýší kapacitu baterií.

Napsal Martin Srubar v 19:45 | Komentáře (0)
Dočetli jste článek? A co nyní?
Pokračujte třeba čtením starších či novějších článků na obdobná témata v této rubrice.

Starší příspěvek: Obrovská sépie
Novější příspěvek: Zajímavé články

Nebo se podívejte na titulní stránku, co je nového. > Přejít na titulní stránku
Pokud máte čas a chcete si počíst, doporučuji archív. > Přejít na archív
Jestli vás zajímá něco konkrétního, vyhledejte si na Techblog.cz právě to své téma.

Weblog pro ty, které zajímá věda a technika.

Téma…

Časopis 21. století

Časopis 21. století
Časopis 21. století je nejznámější a nejoblíbenější vědecko-technický časopis. Na čem je ale založena jeho popularita? Z velké části jsou v něm obsaženy nesmysly. Jde o záměr nebo je to pouze neschopností autorů? Upřímně řečeno, co by odborník získal tím, že by v něm publikoval?
13. 8. 2004
Speciály…

Energetická krize

Energetická krize
Za dveřmi je energetická krize. Co budeme dělat, až dojde ropa a další fosilní paliva? Sledujte vývoj alternativních druhů energie a pohonů a hledání nových ropných nalezišť.