Skok na obsah

Techblog > Astronomie > Sluneční soustava se mohla zformovat rychle

[CNW:Counter] TOPlist
26. 1. 2003 - Astronomie

Sluneční soustava se mohla zformovat rychle

Podle této teorie se mohla sluneční soustava místo miliónů let formovat pouze stovky let. Při pomalém formování by údajně nemohly vzniknout planety velikosti Jupiteru a přitom jsme nalezli planety větších rozměrů i v jiných slunečních soustavách. Nic ale není jisté :-), protože simulovat náhodnost a nestabilitu v původním oblaku hmoty je poměrně náročné. Obsáhlý článek na toto téma je zde: Planet Formation on the Fast Track.

Napsal Martin Srubar v 16:27 | Komentáře (0)
Dočetli jste článek? A co nyní?
Pokračujte třeba čtením starších či novějších článků na obdobná témata v této rubrice. Nebo se podívejte na titulní stránku, co je nového. > Přejít na titulní stránku
Pokud máte čas a chcete si počíst, doporučuji archív. > Přejít na archív
Jestli vás zajímá něco konkrétního, vyhledejte si na Techblog.cz právě to své téma.

Weblog pro ty, které zajímá věda a technika.

Téma…

Časopis 21. století

Časopis 21. století
Časopis 21. století je nejznámější a nejoblíbenější vědecko-technický časopis. Na čem je ale založena jeho popularita? Z velké části jsou v něm obsaženy nesmysly. Jde o záměr nebo je to pouze neschopností autorů? Upřímně řečeno, co by odborník získal tím, že by v něm publikoval?
13. 8. 2004
Speciály…

Energetická krize

Energetická krize
Za dveřmi je energetická krize. Co budeme dělat, až dojde ropa a další fosilní paliva? Sledujte vývoj alternativních druhů energie a pohonů a hledání nových ropných nalezišť.