Skok na obsah

Techblog > Osobní > Změny pod kapotou aneb Bloxxy tunning

[CNW:Counter] TOPlist
18. 4. 2004 - Osobní

Změny pod kapotou aneb Bloxxy tunning

Jelikož vývoj Bloxxy byl bohužel ukončen a já jsem už od začátku ledna čekal na SEO odkazy, rozhodnul jsem se, že se do toho pustím sám, bez jakékoliv předchozí znalosti PHP. Výsledek s mnoha dalšími funkcemi a vylepšeními naleznete na Techblogu. Zmínil bych navíc navigaci "starší-novější příspěvek" u trvalých odkazů jednotlivých spotů, velmi uživatelsky přívětivý obsah celkových archívů rubrik a seznam starších článků na konci stránek rubrik i titulní stránky.

Tuto upravenou verzi Bloxxy bych rád co nejdříve uvedl do stavu, kdy by byla vhodná k rozšíření. Teď to zcela určitě není možné. Je příliš napasována na mé potřeby a má několik nedodělků a problémů. Její největší vadou je pomalost při přeregenerování celé rubriky nebo dokonce všech rubrik, takže velmi často vyprší maximální čas přidělený serverem pro vykonání skriptu. BTW vy, kteří umíte programovat a znáte Bloxxy, nevíte, co je tou "nejvíce brzdící" částí skriptu?

Touto úpravou se IMHO z Bloxxy stal navenek velmi kvalitní systém s mnoha funkcemi postačující k vedení docela luxusního blogu.

Napsal Martin Srubar v 22:02 | Komentáře (48)
Dočetli jste článek? A co nyní?
Pokračujte třeba čtením starších či novějších článků na obdobná témata v této rubrice.

Starší příspěvek: Resty, restíčky
Novější příspěvek: Nové Bloxxy již brzy

Nebo se podívejte na titulní stránku, co je nového. > Přejít na titulní stránku
Pokud máte čas a chcete si počíst, doporučuji archív. > Přejít na archív
Jestli vás zajímá něco konkrétního, vyhledejte si na Techblog.cz právě to své téma.

Weblog pro ty, které zajímá věda a technika.

Téma…

Časopis 21. století

Časopis 21. století
Časopis 21. století je nejznámější a nejoblíbenější vědecko-technický časopis. Na čem je ale založena jeho popularita? Z velké části jsou v něm obsaženy nesmysly. Jde o záměr nebo je to pouze neschopností autorů? Upřímně řečeno, co by odborník získal tím, že by v něm publikoval?
13. 8. 2004
Speciály…

Energetická krize

Energetická krize
Za dveřmi je energetická krize. Co budeme dělat, až dojde ropa a další fosilní paliva? Sledujte vývoj alternativních druhů energie a pohonů a hledání nových ropných nalezišť.