Skok na obsah

Techblog > Osobní > Stephen Hawking a web

[CNW:Counter] TOPlist
26. 2. 2003 - Osobní

Stephen Hawking a web

Když jsem na blogu Lukáše Oborského viděl odkaz na článek Stephen Hawking and Me – Flash MX Accessibility, tak jsem si myslel, že jde pouze o shodu jmen, ale není tomu tak. Skutečně, muž, který je považován za člověka s nejvýkonnějším mozkem od doby Alberta Einsteina pomáhá se zpřístupněním webu postiženým. Také proto, že on sám trpí chorobou motorických neuronů. Musí mít stálou péči a je schopen dorozumívat se pouze prostřednictvím speciálního zařízení.

To mu ovšem nezabránilo napsat několik výborných knih a publikovat řadu článků. Jeho nejvýznamnějším objevem je pravděpodobně "vypařování" černých děr. Je to jediný člověk, který hrál ve Star Treku sám sebe. Doporučují vám, abyste se podívali na jeho web.

Napsal Martin Srubar v 18:33 | Komentáře (2)
Dočetli jste článek? A co nyní?
Pokračujte třeba čtením starších či novějších článků na obdobná témata v této rubrice.

Starší příspěvek: Blogistický weblog
Novější příspěvek: Miliarda sem, miliarda tam ...

Nebo se podívejte na titulní stránku, co je nového. > Přejít na titulní stránku
Pokud máte čas a chcete si počíst, doporučuji archív. > Přejít na archív
Jestli vás zajímá něco konkrétního, vyhledejte si na Techblog.cz právě to své téma.

Weblog pro ty, které zajímá věda a technika.

Téma…

Časopis 21. století

Časopis 21. století
Časopis 21. století je nejznámější a nejoblíbenější vědecko-technický časopis. Na čem je ale založena jeho popularita? Z velké části jsou v něm obsaženy nesmysly. Jde o záměr nebo je to pouze neschopností autorů? Upřímně řečeno, co by odborník získal tím, že by v něm publikoval?
13. 8. 2004
Speciály…

Energetická krize

Energetická krize
Za dveřmi je energetická krize. Co budeme dělat, až dojde ropa a další fosilní paliva? Sledujte vývoj alternativních druhů energie a pohonů a hledání nových ropných nalezišť.