Skok na obsah

Techblog > Osobní > Nestrkejte ruce do kapalného dusíku

[CNW:Counter] TOPlist
4. 5. 2003 - Osobní

Nestrkejte ruce do kapalného dusíku

Jirka na Deničku doporučuje strkat ruce do kapalného dusíku. Nedělejte to! Necháte tam ruku chvilku déle, tak vám v dotyčné nádobě rovnou zůstane nebo upadne později. Kapalný dusík se sice na několik okamžiků od vaší teplé ruky odtáhne, ale jek už "ho to přejde" tak budete mít ruku vhodnou k uskladnění v mrazáku. Na původním spotu považuji za hodně špatné to, že upozornění na to, že ruka může být v dusíku jen krátce se objevilo až v komentářích.

BTW je opravdu zajímavé, jak se mění vlastnosti materiálů při velmi nízkých teplotách ocel, cín, olovo a většina materiálů velmi rychle křehne, některé kovy se stávají supravodivými, plyny supratekuté a obyčejný vodní led se má pevnost odpovídající velmi kvalitní oceli.

Napsal Martin Srubar v 21:37 | Komentáře (1)
Dočetli jste článek? A co nyní?
Pokračujte třeba čtením starších či novějších článků na obdobná témata v této rubrice.

Starší příspěvek: První máj
Novější příspěvek: Co se děje?

Nebo se podívejte na titulní stránku, co je nového. > Přejít na titulní stránku
Pokud máte čas a chcete si počíst, doporučuji archív. > Přejít na archív
Jestli vás zajímá něco konkrétního, vyhledejte si na Techblog.cz právě to své téma.

Weblog pro ty, které zajímá věda a technika.

Téma…

Časopis 21. století

Časopis 21. století
Časopis 21. století je nejznámější a nejoblíbenější vědecko-technický časopis. Na čem je ale založena jeho popularita? Z velké části jsou v něm obsaženy nesmysly. Jde o záměr nebo je to pouze neschopností autorů? Upřímně řečeno, co by odborník získal tím, že by v něm publikoval?
13. 8. 2004
Speciály…

Energetická krize

Energetická krize
Za dveřmi je energetická krize. Co budeme dělat, až dojde ropa a další fosilní paliva? Sledujte vývoj alternativních druhů energie a pohonů a hledání nových ropných nalezišť.