Skok na obsah

Techblog > Osobní > Do N@vy nepotřebujete základní vzdělání

[CNW:Counter] TOPlist
21. 6. 2003 - Osobní

Do N@vy nepotřebujete základní vzdělání

Jak jinak si vysvětlit to, že v hlavním zpravodajství se objeví reportáž o dnešním slunovratu, kde reportérka suverénně tvrdí, že dnes v pravé poledne budeme mít nejkratší stín a že začne slunovrat. Mohla by se zamyslet nad tím, že když je letní čas, tak astronomické poledne je v jednu hodinu. A slunovrat určitě nezačíná ani přesně v poledne ani v jednu hodinu. To,co mě už skutečně zvedlo ze židle, bylo, že zrovna dnes v poledne na rovníku bychom nevrhali žádný stín. Pomineme-li předchozí záležitost s polednem, tak to, že slunce dosáhlo obratníku raka znamená, že právě nad tímto obratníkem bude slunce dnes v astronomické poledne, a tudíž tam nebude vrhat žádný stín.

Zajímalo by mě, jestli v N@vě je celá redakce zpravodajství tak nevzdělaná (váhal jsem s použitím slova blbá), že si tyto záležitosti nikdo neuvědomil nebo prostě bulíkují obyvatele, protože kdyby měli slunovrat správně vysvětlit (zabralo by jim to navíc asi 30s), ubrali by čas pro své "senzační" reportáže. Hrůza!

Napsal Martin Srubar v 20:13 | Komentáře (0)
Dočetli jste článek? A co nyní?
Pokračujte třeba čtením starších či novějších článků na obdobná témata v této rubrice.

Starší příspěvek: Jděte do ...!!!
Novější příspěvek: Weblogy nově na N@vě

Nebo se podívejte na titulní stránku, co je nového. > Přejít na titulní stránku
Pokud máte čas a chcete si počíst, doporučuji archív. > Přejít na archív
Jestli vás zajímá něco konkrétního, vyhledejte si na Techblog.cz právě to své téma.

Weblog pro ty, které zajímá věda a technika.

Téma…

Časopis 21. století

Časopis 21. století
Časopis 21. století je nejznámější a nejoblíbenější vědecko-technický časopis. Na čem je ale založena jeho popularita? Z velké části jsou v něm obsaženy nesmysly. Jde o záměr nebo je to pouze neschopností autorů? Upřímně řečeno, co by odborník získal tím, že by v něm publikoval?
13. 8. 2004
Speciály…

Energetická krize

Energetická krize
Za dveřmi je energetická krize. Co budeme dělat, až dojde ropa a další fosilní paliva? Sledujte vývoj alternativních druhů energie a pohonů a hledání nových ropných nalezišť.