Skok na obsah

Techblog > Osobní > Bezobsažné nesmysly – netřeba číst

[CNW:Counter] TOPlist
16. 9. 2003 - Osobní

Bezobsažné nesmysly – netřeba číst

Ano, předem vás upozorňuji, že se v tomto spotu nedozvíte téměř nic zajímavého. Zavezl jsem totiž svůj (krásný nádherný skvělý) sedmnáctipalcový monitor na reklamaci, a tak nyní ťukám do klávesnice před blikající "čtrnáctkou" (monitorem). Před deseti lety, kdy jsme ho koupili, to bylo dělo. Rozlišení až 800x600, true-color jenom ta frekvence – 60 Hz. To mě teď zabíjí. Už málem mrkám s monitorem do rytmu. A pozítří jdu k očnímu.

Nechci si zhoršovat zrak surfováním na takovém rybím oku (pojmenování dle příjemně kulatého tvaru obrazovky), takže intenzita zajímavosti na Techblogu dočasně poklesne. Za to, že si můžete přečíst aspoň něco, poděkujte Davidovi. Upozornil mě na článek What causes feedback in a guitar or microphone? o tom, co způsobuje zpětnou vazbu v mikrofonu nebo elektrické kytaře (angličtináři prominou duplicitu) – tedy to známé nepříjemné pískání či bručení.

Když tak o tom přemýšlím, kdybych místo psaní deseti datloval, tak se nemusím koukat na monitor. Hmm…

Napsal Martin Srubar v 22:50 | Komentáře (2)
Dočetli jste článek? A co nyní?
Pokračujte třeba čtením starších či novějších článků na obdobná témata v této rubrice.

Starší příspěvek: Vítr v odkazech
Novější příspěvek: Techblog nevyjde

Nebo se podívejte na titulní stránku, co je nového. > Přejít na titulní stránku
Pokud máte čas a chcete si počíst, doporučuji archív. > Přejít na archív
Jestli vás zajímá něco konkrétního, vyhledejte si na Techblog.cz právě to své téma.

Weblog pro ty, které zajímá věda a technika.

Téma…

Časopis 21. století

Časopis 21. století
Časopis 21. století je nejznámější a nejoblíbenější vědecko-technický časopis. Na čem je ale založena jeho popularita? Z velké části jsou v něm obsaženy nesmysly. Jde o záměr nebo je to pouze neschopností autorů? Upřímně řečeno, co by odborník získal tím, že by v něm publikoval?
13. 8. 2004
Speciály…

Energetická krize

Energetická krize
Za dveřmi je energetická krize. Co budeme dělat, až dojde ropa a další fosilní paliva? Sledujte vývoj alternativních druhů energie a pohonů a hledání nových ropných nalezišť.