Skok na obsah

Techblog > Nano > Deset nejlepších nanoproduktů

[CNW:Counter] TOPlist
18. 1. 2004 - Nano

Deset nejlepších nanoproduktů

Server Forbes na sklonku roku vyhlásil deset nejlepších výrobků roku 2003, které využívají nanotechnologii a můžete si je už dnes koupit. Nic s nanotrubičkama z minulého spotu mezi nimi nefiguruje. :-) (19. 1. – Děkuji Daliborovi za opravu – tenisová raketa nanotrubky má.) Jsou to věci jako vosk na lyže, prodyšná nepromokavá bunda, nemačkavá látka, krém, který proniká hluboko do kůže a krém proti opalování. Nejzajímavější mi připadá displej z OLED diod, který ve fotoaparátech řady LS Kodaku nahradil klasický LCD displej. No a ještě antireflexní a ochranná nanovrstva na slunečních brýlích jistého (v ČR IMHO neznámého) výrobce. Zajímalo by mě, jak moc se tento antireflexní povrch liší od toho, který je na mých brýlích.

Napsal Martin Srubar v 12:01 | Komentáře (1)
Dočetli jste článek? A co nyní?
Pokračujte třeba čtením starších či novějších článků na obdobná témata v této rubrice.

Starší příspěvek: Nanotubes – nanotrubky
Novější příspěvek: Nejdelší nanotrubka

Nebo se podívejte na titulní stránku, co je nového. > Přejít na titulní stránku
Pokud máte čas a chcete si počíst, doporučuji archív. > Přejít na archív
Jestli vás zajímá něco konkrétního, vyhledejte si na Techblog.cz právě to své téma.

Weblog pro ty, které zajímá věda a technika.

Téma…

Časopis 21. století

Časopis 21. století
Časopis 21. století je nejznámější a nejoblíbenější vědecko-technický časopis. Na čem je ale založena jeho popularita? Z velké části jsou v něm obsaženy nesmysly. Jde o záměr nebo je to pouze neschopností autorů? Upřímně řečeno, co by odborník získal tím, že by v něm publikoval?
13. 8. 2004
Speciály…

Energetická krize

Energetická krize
Za dveřmi je energetická krize. Co budeme dělat, až dojde ropa a další fosilní paliva? Sledujte vývoj alternativních druhů energie a pohonů a hledání nových ropných nalezišť.