Skok na obsah

Techblog > Medicína > Vypěstujeme si vlastní srdce?

[CNW:Counter] TOPlist
1. 4. 2003 - Medicína

Vypěstujeme si vlastní srdce?

V článku Vitamin C Transforms Mouse Stem Cells Into Heart Muscle Cells se píše (jak už z jeho názvu vyplývá), že vitamín C pomohl vypěstovat z kmenových buněk plodu myši svalové buňky srdce. To by určitě zachránilo mnoho lidských životů a byl by to skutečně velký průlom v lékařství.

Smůla je, že to vypadá na obyčejný aprílový žertík. Škoda…

V oblasti zaměření mého weblogu se aprílové články vymýšlejí celkem snadno, stačí napsat hodně složitých slov, vymyslet nějakou blbost, někam odkázat (nejlépe na čínské nebo japonské výzkumníky) a je to :-). Kdyby nebyl večer, tak bych taky zkusil něco vymyslet.

Napsal Martin Srubar v 18:31 | Komentáře (72)
Dočetli jste článek? A co nyní?
Pokračujte třeba čtením starších či novějších článků na obdobná témata v této rubrice. Nebo se podívejte na titulní stránku, co je nového. > Přejít na titulní stránku
Pokud máte čas a chcete si počíst, doporučuji archív. > Přejít na archív
Jestli vás zajímá něco konkrétního, vyhledejte si na Techblog.cz právě to své téma.

Weblog pro ty, které zajímá věda a technika.

Téma…

Časopis 21. století

Časopis 21. století
Časopis 21. století je nejznámější a nejoblíbenější vědecko-technický časopis. Na čem je ale založena jeho popularita? Z velké části jsou v něm obsaženy nesmysly. Jde o záměr nebo je to pouze neschopností autorů? Upřímně řečeno, co by odborník získal tím, že by v něm publikoval?
13. 8. 2004
Speciály…

Energetická krize

Energetická krize
Za dveřmi je energetická krize. Co budeme dělat, až dojde ropa a další fosilní paliva? Sledujte vývoj alternativních druhů energie a pohonů a hledání nových ropných nalezišť.