Skok na obsah

Techblog > Mars > Čtyři skauti na Mars

[CNW:Counter] TOPlist
8. 2. 2003 - Mars

Čtyři skauti na Mars

V článku Express to Mars jsou velmi pěkně, i když stručně, popsány čtyři sondy, které mají být vyslány k Marsu v tomto a příštím desetiletí. Jedna sonda bude na povrchu sbírat vzorky pomocí mechanické ruky, druhá proletí písečnou bouří v atmosféře Marsu, zachytí vzorky prachu a atmosféry a ty doručí na Zem, další bude létat jednu míli nad povrchem a bude filmovat povrch a zkoumat složení jeho i atmosféry a čtvrtá sonda bude hledat vulkanickou činnost a zjišťovat přítomnost podpovrchové vody. Také ponese dva spektrometry, které mají být tak citlivé, že se vědci vyjádřili, že "Kdyby kdekoliv na Marsu byly tři krávy, tak bychom byli schopni zjistit množství metanu, který dodaly do atmosféry". No uznejte sami, není to skvělé?! :-)

Napsal Martin Srubar v 20:23 | Komentáře (2)
Dočetli jste článek? A co nyní?
Pokračujte třeba čtením starších či novějších článků na obdobná témata v této rubrice. Nebo se podívejte na titulní stránku, co je nového. > Přejít na titulní stránku
Pokud máte čas a chcete si počíst, doporučuji archív. > Přejít na archív
Jestli vás zajímá něco konkrétního, vyhledejte si na Techblog.cz právě to své téma.

Weblog pro ty, které zajímá věda a technika.

Téma…

Časopis 21. století

Časopis 21. století
Časopis 21. století je nejznámější a nejoblíbenější vědecko-technický časopis. Na čem je ale založena jeho popularita? Z velké části jsou v něm obsaženy nesmysly. Jde o záměr nebo je to pouze neschopností autorů? Upřímně řečeno, co by odborník získal tím, že by v něm publikoval?
13. 8. 2004
Speciály…

Energetická krize

Energetická krize
Za dveřmi je energetická krize. Co budeme dělat, až dojde ropa a další fosilní paliva? Sledujte vývoj alternativních druhů energie a pohonů a hledání nových ropných nalezišť.