Skok na obsah
[CNW:Counter] TOPlist

Komentáře k příspěvku
Stav beztíže není úplně bez tíže


[ 1 ] Vložil: Zbyněk – 5.4.2008 11:31

Trochu nepřesná interpretace původního článku - tam se nemluví o tíži, ale o zrychlení . což je rozdíl! Zrychlení na zeměkouli, vlivem její gravitace působí na padající tělesa a obecně se pro ně ujalo označení "g" 1g, ale ve vesmíru např. na ISS samozřejmě gravitace existuje - nemá ovšem nic společného s hlukem z motorů nebo s hudbou ze sluchátek. Každá hmota - tedy i kosmonauté a samotná stanice působí přitažlivě na jinou hmotu - v tomto smaslu tam gravitace existuje mezi jenotlivými tělesy navzájem. Autor příspěvku se nechal zmást názvem článku, kde jsou tyto dva pojmy terochu pomíchány - Zero G bývá označován stav bez přitažlivosti zemské ale v článku se převážně hovoří o zrychlení, které je samozřejmě i v ZeroG prostředí přítomné.

[ 2 ] Vložil: Martin – [ WWW ] – 5.4.2008 18:16

[1] Velice děkuji za doplnění. Bylo vhodné tyto pojmy v článku lépe rozlišit.

[ 3 ] Vložil: superbeets – [ WWW ] – 16.1.2021 19:51

I visited many sites but the audio quality for audio songs present at this website is really wonderful.|

[ 4 ] Vložil: Rusty Wai – [ WWW ] – 6.5.2021 11:27

Its not my first time to visit this site, i am browsing this website dailly and get fastidious information from here every day.|


Přidání komentáře

Identifikace autora

Váš komentář

Nepoužívejte HTML značky, jen čistý text. URL začínající http:// nebo ftp:// budou zobrazeny jako odkazy. Odkaz na předchozí přidaný komentář vytvoříte tak, že do hranantých závore uzavřete jeho číslo - např. [3] vytvoří odkaz na třetí komentář.

Sledujte aktuální komentáře ve všech rubrikách pomocí RSS
Přímý link RSS 0.91 nezkrácené komentáře

Weblog pro ty, které zajímá věda a technika.